P O T C P S S
 
 
 
 
3
 
4
 
5
 
 
 
 
 
 
11
 
12
 
 
 
 
 
17
 
18
 
19
 
 
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

Profesionālās tālākizglītības iestādē “LDZ Mācību centrs” š.g. 1.augustā mācību process sākās neierastā veidā. Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju plašās iespējas, ar programmas “Skype for Business” palīdzību, tiešsaistē tika organizēts 8 ak/h mācību kurss “Dzelzceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumi elektrotehniskās saimniecības darbiniekiem”.

“Skype for Business” ir programma ar tūlītējas ziņapmaiņas, datņu sūtīšanas, dzīvo sarunu veidošanas un citām, ērtu komunikāciju veidojošām, papildus iespējām. Izmantojot šo programmu,  ātri un kvalitatīvi tiek nodrošināts savienojums ar mācību dalībniekiem attālināti Rīgā un Daugavpilī, kā arī dos iespēju nākotnē organizēt mācības citos reģionos.

Šoreiz mācības vienlaicīgi notika LDZ Mācību centrā Rīgā un  Daugavpilī.  Mācību procesā  bija nodrošināta saziņa ar video, skaņas un prezentācijas iespēju reālajā laikā. Šāda apmācības veida pasniedzējs bija LDZ Mācību centra galvenais tehnisko mācību koordinētājs JOSIFS KARASINSKIS. Lai gan sākotnēji mācību kursa dalībnieki izskatījās mazliet apmulsuši, tomēr mācību procesa gaitā pieņēma jaunos komunikācijas risinājumus un nebija tikai pasīvi informācijas saņēmēji, bet gan droši iesaistījās diskusijā un uzdeva jautājumus. Izglītojamo atsauksmes pārsvarā bija ļoti pozitīvas.

Pasniedzējs  J.KARASINSKIS izteicās: “. Jaunā, attālinātā apmācības sistēma, dos iespēju ne tikai būtiski samazināt transporta izmaksas, aiztaupīt ceļā pavadīto laiku, bet arī paaugstināt iespēju īsākā laikā sniegt plašākai auditorijai kvalificētas zināšanas, tādā veidā paaugstinot apmācību efektivitāti. Līdz ar šo apmācības sistēmu mācību grupas varēs komplektēt atbilstoši izglītojamo zināšanu līmenim, tāpat arī piedāvāt vairāk mācību programmu saskaņā ar mūsu cienījamo dzelzceļa speciālistu vēlmēm un interesēm. Protams, attālinātajā apmācībā lielāka uzmanība jāpievērš prezentācijas kvalitātei – tās vizuālajam noformējumam un saturam. Biežāk jāveic dalībnieku aptauja, lai veidotos atgriezeniskā saikne. Esmu pārliecināts, ka jaunās, mūsdienīgās izglītības iespējas veidos izaugsmes potenciālu.”

 

LDZ Mācību centrs