P O T C P S S
 
 
 
 
3
 
4
 
5
 
 
 
 
 
 
11
 
12
 
 
 
 
 
17
 
18
 
19
 
 
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

Atvērto durvju nedēļas ietvaros 10.aprīlī un 13.aprīlī uzņēmums “Latvijas dzelzceļš” Daugavpilī aicināja ciemos Latgales reģiona skolēnus. Lai tuvāk iepazītu koncerna Latvijas dzelzceļš (LDz) darbību un  nekļūdītos savas nākotnes profesijas izvēlē, šogad LDz uzņēmumu apmeklēt bija  nolēmuši Daugavpils 10.vidusskolas 8.klases skolēni un Preiļu pamatskolas 7.un 8. klases skolēni. Pavisam ar uzņēmumu šogad iepazinās 52 interesenti. Ar lielu nepacietību ekskursiju gaidīja Preiļu pamatskolas skolēni, jo Preiļi atrodas nomaļāk no dzelzceļa transporta kustības, tāpēc tas bērnos izraisīja lielu interesi un zinātkāri.

Vispirms jaunieši pulcējas VAS “Latvijas dzelzceļš” Profesionālās  tālākizglītības iestādē  “LDZ Mācību centrs”. Šeit viņus uzņēma LDZ Mācību centra galvenā mācību koordinētāja Ināra MIEZE un vecākais mācību koordinētājs Andris SAMUŠS.

I.MIEZE pateicās skolēniem par izrādīto interesi, norādīja, ka tā ir ļoti laba izdevība iepazīties ar uzņēmumu, ar tā sarežģītās darbības mehānismu no iekšienes, jo to ko  mēs redzam ikdienā: sliežu ceļus, lokomotīves, vilcienus, stacijas,- ir tikai aisberga redzamā daļa, bet viss saliedētais, atbildīgais, precīzais dzelzceļa speciālistu darbs paliek neredzams. I.MIEZE novēlēja būt aktīviem ekskursijas laikā, nebaidīties uzdot sev interesējošos jautājumus, noskaidrot visu nesaprotamo un nezināmo.

Turpinājumā LDZ Mācību centra vecākais mācību koordinētājs A.SAMUŠS jauniešiem sniedza informāciju par koncerna “Latvijas dzelzceļš”  struktūru, galvenajiem darbības virzieniem un uzdevumiem,  pieskaroties arī uzņēmuma vērtībām un tradīcijām.  

Uz šo pasākumu bija uzaicināti arī PIKC “Daugavpils tehnikums” pārstāvji, kas pastāstīja,  kur un kādās izglītības programmās jāmācās,  lai iegūtu dzelzceļa speciālistiem nepieciešamās zināšanas.

Par cik drošība ir viena no LDz pamatvērtībām un prioritātēm, galvenā mācību koordinētāja I.MIEZE atgādināja skolēniem, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, un visi kopīgi pārrunāja, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā.

Pirmais ekskursijas pieturas punkts bija Daugavpils ekspluatācijas iecirknis. Skolēni saņēma ļoti izsmeļošu informāciju  par vilcienu kustības organizāciju pa Latvijas sliežu ceļiem un vilcienu dispečera sarežģīto un atbildīgo darbu, ko sniedza vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs Jānis KOKINS un vilcienu organizācijas daļas vadītāja vietnieks Eduards ZIŅEVIČS. 

Tālāk ceļš veda uz SIA “LDZ infrastruktūra”. Daugavpils reģionālā centra vadītājs Aleksejs BORUNS ražošanas bāzē skolēnus iepazīstināja ar sliežgulšņu režģu montāžas procesu un sniedza ieskatu sliežu ceļu montiera darba specifikā. Remonta daļas vadītājs Valērijs MINKEVIČS  skolēniem parādīja, kā darbam tiek gatavotas lielās dzelzceļa mašīnas.

Šķirošanas uzkalnā Daugavpils stacijas priekšnieks Valentīns PIĻŠČIKOVS  skolēniem vispirms izskaidroja vilciena sastāva formēšanas, izformēšanas būtību, nepieciešamību,  norādīja uz atbildību, ar kādu šķirošanas uzkalna darbiniekiem jāpilda savi pienākumi. Pēc tam skolēniem bija iespēja uzkāpt šķirošanas uzkalna tornī un šo procesu  pavērot no augšas.

SIA “Ritošā sastāva serviss” Daugavpils lokomotīvju remonta centrā ekskursijas laikā galvenā inženiera vietnieks Andrjus VOZGIĻEVIČS un vecākais darba aizsardzības inženieris Arvīds ANDREJEVS iepazīstināja skolēnus ar ražošanas procesu – parādīja, kā tiek veikts lokomotīvju kapitālais remonts, tekošā remonta darbi un lokomotīvju modernizācija.  Skolēni ar lielu prieku izmantoja iespēju iepazīt lokomotīvi un iekāpt mašīnista kabīnē.  

Ekskursijas noslēdzošajā posmā SIA “LDZ CARGO” skolēnus uzņēma datora administrators Vasilijs ALIMOVS un deva iespēju izmēģināt virtuālo trenažieri, kas imitē mašīnista vadības pulti un ļauj iejusties mašīnista lomā.

Noslēgumā LDZ Mācību centra darbinieki skolēniem sarīkoja viktorīnu ar jautājumiem par LDZ darbību un drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā. Tādā veidā vēlreiz atgādinot, kā pareizi šķērsot sliežu ceļus un kā pareizi uzvesties dzelzceļa tuvumā. Aktīvākie viktorīnas dalībnieki saņēma arī LDZ sarūpētos suvenīrus. 

Skolēni bija apmierināti ar iegūto informāciju, jaunajām zināšanām un pārsteigti par iespējām, ko sniedz LDz uzņēmums saviem darbiniekiem.