P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
 
 
 
7
 
 
 
 
 
 
 
14
 
15
 
 
 
 
19
 
 
 
22
 
23
 
 
 
 
 
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

Valsts akciju sabiedrība „Latvijas dzelzceļš” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti – Dzelzceļa transporta institūtu un SIA „Composite Constructions” realizē Eiropas Savienības vides finanšu programmas LIFE + un Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzfinansētu projektu: „Inovatīvi risinājumi dzelzceļā trokšņa pārvaldībā” (Projekta Nr. – LIFE11 ENV/LV/376 ISRNM).

Katru gadu aprīlī daudzās pasaules valstīs un tostarp arī Latvijā, sadarbībā ar VAS „Latvijas dzelzceļš”, tiek atzīmēta Starptautiskā trokšņa apzināšanas diena, notiek akcijas un dažādi pasākumi, kas pievērš sabiedrības uzmanību trokšņa radītajam vides piesārņojumam un tā izraisītajai ietekmei uz veselību.

29.aprīlī Profesionālās tālākizglītības iestādes „LDZ Mācību centrs” teritorijā tika rīkots pasākums „Mūsdienu metodes dzelzceļa trokšņu mazināšanai”, kura ietvaros tika prezentēts prettrokšņa sienas parauga fragments. Prezentācijā piedalījās LDZ pārstāvji, organizatoru pārstāvji, RTU pasniedzēji un studenti.

LDZ Mācību centra teritorijā tika izvietots prettrokšņa sienas fragments, ar kuru tika veikts akustiskā efekta eksperiments. Eksperimenta laikā salīdzināšanai tika veikti vienlaicīgi divi skaņu mērījumi - viens mērījums aiz sienas un otrs pirms. Rezultāti parādīja, ka skaņu rādījumi būtiski atšķiras.

Šis projekts ir būtisks ar to, ka tiek izstrādāts inovatīvs un videi draudzīgs troksni absorbējošs kompozītmateriāls,  no kura paredzēts uzbūvēt prettrokšņa sienas paraugu Šķirotavas stacijas teritorijā, lai šajā blīvi apdzīvotajā vietā mazinātu vilcienu radītā trokšņa līmeni. Tādā veidā „Latvijas dzelzceļš” apliecina, ka ir ieinteresēts uzlabot dzīves vides kvalitāti un virzās tuvāk ilgtspējīgiem risinājumiem.

 

Vēl visu maija mēnesi prettrokšņa sienas fragments ir apskatāms Profesionālās tālākizglītības iestādes „LDZ Mācību centra” teritorijā (Dzirnavu ielā 147/3, Rīgā). Visi interesenti laipni aicināti!