P O T C P S S
 
 
 
 
3
 
4
 
5
 
 
 
 
 
 
11
 
12
 
 
 
 
 
17
 
18
 
19
 
 
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

Parasti VAS “Latvijas dzelzceļš” Profesionālās tālākizglītības iestādes “LDZ Mācību centrs” telpās plkst. 9.00  sākās dzelzceļā strādājošo darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas mācību kursi, bet š.g. 15.februāris bija īpaša diena, valdīja satraukuma pārņemta gaisotne, jo LDZ mācību centrā pulcējās koncerna “Latvijas dzelzceļš” darbinieki un skolēni, lai kopīgi piedalītos karjeras izglītības akcijā “ĒNU DIENA”.

 

Daugavpils reģions viesmīlīgi uzņēma 16 jauniešus, dodot viņiem iespēju iepazīt 9 dzelzceļa profesiju pārstāvju darbu un rosinot plānot savu nākotni jau skolas laikā.

Ēnu dienā iepazīties ar dzelzceļa profesijām bija ieradušies ne tikai Daugavpils pilsētas skolēni, bet ceļu bija mērojuši arī skolēni no Krāslavas un Ilūkstes. Ļoti aktīvu interesi šogad izrādīja PIKC “Daugavpils tehnikums” 2.un 3. kursa audzēkņi. Starp viņiem bija arī Ēnu dienu “veterāns”, tagad jau PIKC “Daugavpils tehnikums“ 2.kursa audzēknis, kurš Ēnu dienā uzņēmumā “Latvijas dzelzceļš” jau piekto reizi ēnoja dažādu profesiju pārstāvjus. Viņš pašlaik apgūst lokomotīvju saimniecības tehniķa specialitāti un ir apņēmības pilns pēc mācībām Daugavpils tehnikumā turpināt studijas augstskolā un noteikti strādāt kāda no uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” struktūrām.

Ēnu dienas sākumā LDZ Mācību centra galvenā mācību koordinētāja I.MIEZE  pateicās skolēniem par izrādīto interesi, norādīja, ka tā ir ļoti laba izdevība iepazīties ar uzņēmumu no iekšienes, savām acīm redzēt, kā tiek organizēts sarežģītais darbs, kā norit viņu izvēlēto profesiju pārstāvju darba ikdiena, kādus pienākumus viņi veic un kādā darba vidē strādā. I.MIEZE novēlēja būt aktīviem visas dienas garumā, nebaidīties uzdot sev interesējošos jautājumus, noskaidrot visu nesaprotamo un nezināmo.

Turpinājumā LDZ Mācību centra vecākais mācību koordinētājs .SAMUŠS jauniešiem sniedza informāciju par koncerna “Latvijas dzelzceļš”  struktūru, galvenajiem darbības virzieniem un uzdevumiem,  pieskaroties arī uzņēmuma vērtībām un tradīcijām.

Tālāk, pēc “ēnu” un viņu izvēlēto profesiju pārstāvju iepazīšanās, sākās Ēnu dienas praktiskā daļa, kad “ēnas” un “ēnojamie” devās  uz darba vietām.

Daugavpils tehnikuma 2.kursa audzēkņiem, kas apgūst  dzelzceļa transporta automātikas, telemehānikas un komunikāciju tehniķa specialitāti, bija iespēja personīgi kontaktēties ar Signalizācijas un sakaru distances Daugavpils reģionālā centra priekšnieka vietnieku sakaru jautājumos V.LAVRENOVU. Pēc kopā pavadītā laika puiši jutās ļoti motivēti vēl cītīgāk mācīties, jo abi vēlas savu nākotni saistīt ar šo jomu.

Ēnas savā paspārnē uzņēma arī Daugavpils ekspluatācijas iecirkņa darbinieki -  Vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs J.KOKINS, kurš skolēnus iepazīstināja ar vilcienu kustības organizāciju pa Latvijas sliežu ceļiem un vilcienu dispečera sarežģīto un atbildīgo darbu, un personāla speciāliste J.SKRIDLA, kuru ēnoja Daugavpils tehnikuma audzēknes, kas pašlaik apgūs klientu apkalpošanas specialista amatu. Meitenes atzina, ka ļoti iepaticies pavadīt laiku kopā ar J.SKRIDLU un izteicās, ka pašas labprāt strādātu  uzņēmumā.

Ilūkstes 1.vidusskolas 12.klases skolniekam S.MACIJEVSKIM pie sava ēnojamā, SIA “LDZ ritošā sastāva serviss” Daugavpils vagonu remonta centra vadītāja A.BITES, praktiskās daļas sākumā izdevās pavērot ražošanas sanāksmes gaitu, bet dienas turpinājumā viņi kopā devās skatīties, kā darbi rit uzņēmuma cehos. Arī SIA „LDZ ritošā sastāva serviss” Daugavpils lokomotīvju remonta centra galvenā inženiera vietniekam A. VOZGIĻEVIČAM bija uzticēti zinātkārie jaunieši, kuri savukārt iepazinās ar lokomotīvju remonta un modernizācijas darbiem. 

No ēnojamajiem viskuplāk bija pārstāvēta SIA “LDZ CARGO”,  kas deva iespēju jauniešiem iepazīt Daugavpils kravu termināla vadītājas J.PETRUSEVIČAS, Daugavpils lokomotīvju ekspluatācijas nodaļas maršruta pārraudzes M.KUDIRKAS un  Lokomotīvju brigāžu rezerves vadītāja V.VAĻUŠKO darbu.

Ceļu distances Latgales reģiona tehniskās daļas vadītājs V.SAMBURS deva iespēju skolēniem izprast gan Ceļu distances darba specifiku, gan iepazīties ar specializēto dzelzceļa tehniku.

Ēnu dienas noslēgumā, skolēni kopā ar dzelzceļa speciālistiem atgriezās LDZ Mācību centrā, lai kopīgi apkopotu darba rezultātus, dalītos iespaidos par redzēto  un uzzināto. Katrs skolēns saņēma LDZ sarūpētos suvenīrus un uzrakstīja nelielas atsauksmes par pasākumu un savus novēlējumus uzņēmumam.

Pēc kopīgām pusdienām jauniešiem tika dota iespēja noskatīties filmu par Latvijas dzelzceļa vēsturi.

 

Skolēnu atsauksmes un novēlējumi koncernam “Latvijas dzelzceļš”:

 

Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja  11.klases skolniece:

“Es piedalījos Ēnu dienā uzņēmumā “Latvijas dzelzceļš” jau otro reizi. Šoreiz es ēnoju Ceļu distances Latgales reģiona tehniskās daļas vadītāju V.SAMBURU. Man patika, ka mēs tikām ļoti daudzpusīgi iepazīstināti ar Ceļu distances darbu un daudzu Ceļu distancē strādājošo profesiju pārstāvjiem. Es gribētu savu nākotni saistīt ar kādu inženiertehnisko profesiju un kādreiz kļūt par kāda uzņēmuma galveno inženieri.

Novēlējums – Lai LDZ attīstās, palielinās pārvadāto kravu apjoms, lai ir daudz jaunu darba vietu!”

 

Krāslavas Valsts ģimnāzijas 9.klases skolnieks:

“Es Ēnu dienā Latvijas dzelzceļā nolēmu piedalīties mērķtiecīgi, jo nākotnē gribu kļūt par mašīnistu. Pēc šīs dienas es sapratu, ka tas ir grūts, bet interesants darbs. Tas tiešām mani saista un es neesmu kļūdījies, nākošajā gadā  stāšos Daugavpils tehnikumā.

Mans novēlējums – lai Latvijas dzelzceļš pastāvētu ļoti ilgi, plauktu un attīstītos! Lai būtu jauna moderna tehnika! ” 

 

  Daugavpils 12.vidusskolas 5.klases skolnieks:

“Es ēnoju Vilcienu kustības organizācijas daļas vadītāju Jāni KOKINU. Viņš mums daudz stāstīja par vilcienu kustību, rādīja dažādas shēmas, man tas šķita ļoti sarežģīti, bet ļoti, ļoti interesanti. Man tētis un vectēvs arī strādā dzelzceļā un es arī gribu šeit strādāt, kad izaugšu liels.

Mans novēlējums LDZ – lai dzelzceļam vienmēr būtu tik labi un atsaucīgi darbinieki!”