P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
 
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
 
 
 
 
 
17
 
18
 
 
 
 
 
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
30
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

Devīto gadu pēc kārtas jauniešu karjeras portāls Prakse.lv rīko projektu “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa”, kurā aktīvi iesaistās un durvis interesentiem ver arī Latvijas dzelzceļš.

Šogad Daugavpilī koncerns Latvijas dzelzceļš interesentus laipni uzņēma 11., 13. un 15.aprīlī. Uzņēmumā viesojās Daugavpils 9.vidusskolas un 12.vidusskolas 7.un 8.klašu skolēni, kā arī Rušonas pamatskolas 8. un 9.klašu audzēkņi, uz Daugavpili ceļu bija mērojuši arī skolēni no Rēzeknes. Šogad Daugavpilī uzņēmumu apmeklēja pavisam 72 interesenti.

Skolēniem tika dota lieliska iespēja ļoti plaši iepazīt uzņēmumu Latvijas dzelzceļš no iekšienes. Lai skolēni labāk izprastu lielā uzņēmuma sarežģīto darba procesu, iepazītos ar dzelzceļa speciālistu ikdienas darbu reālā darba vidē  un tādejādi iegūtu lielāku skaidrību par profesijas izvēli, bija sarūpētas ekskursijas vairākos koncerna Latvijas dzelzceļš uzņēmumos un struktūrvienībās.

Vispirms bērni pulcējas VAS “Latvijas dzelzceļš” Profesionālās  tālākizglītības iestādē  “LDZ Mācību centrs”. LDZ Mācību centra darbinieki Ināra MIEZE un Andris SAMUŠS skolēniem sniedza informāciju par koncerna darbību, par uzņēmuma sasniegumiem un iespējām, ko tas piedāvā saviem darbiniekiem, un iepazīstināja ar  dzelzceļa pamatprofesijām. Uz šo pasākumu bija uzaicināta arī PIKC “Daugavpils tehnikums” pārstāve, kas pastāstīja,  kur un kādās izglītības programmās jāmācās,  lai iegūtu dzelzceļa speciālistiem nepieciešamās zināšanas.

Pirms došanās ekskursijā uz koncerna uzņēmumiem LDZ Mācību centra vecākā mācību koordinētāja I.MIEZE skolēnus brīdināja, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona un  izskaidroja, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa objektos.

Pirmais ekskursijas pieturas punkts bija Daugavpils ekspluatācijas iecirknis. Skolēni saņēma ļoti izsmeļošu informāciju  par vilcienu kustības organizāciju pa Latvijas sliežu ceļiem un vilcienu dispečera sarežģīto un atbildīgo darbu, ko sniedza vilcienu kustības organizācijas daļas vadītājs Jānis KOKINS un vilcienu organizācijas daļas vadītāja vietnieks Eduards ZIŅEVIČS.  

Tālāk ceļš veda uz SIA “LDZ infrastruktūra”. Daugavpils reģionālā centra vadītāja vietnieks Aleksejs BORUNS ražošanas bāzē skolēnus iepazīstināja ar sliežgulšņu režģu montāžas procesu un sniedza ieskatu sliežu ceļu montiera darba specifikā. Remonta daļas vadītājs Valērijs MINKEVIČS  skolēniem parādīja, kā darbam tiek gatavotas lielās dzelzceļa mašīnas un  aizrāva ar stāstījumu par to pielietojumu sliežu ceļu būves un remontdarbu laikā. Diemžēl  uzkavēties laika nebija, jo grafiks bija saspringts un skolēnus priekšā gaidīja vēl četri dzelzceļa objekti.

Šķirošanas uzkalnā darbs ritēja pilnā sparā, jo uzkalnā jau bija sagatavots vilciena sastāvs, kurš bija jāizformē, nolaižot vagonus no uzkalna. Daugavpils stacijas priekšnieks Valentīns PIĻŠČIKOVS  skolēniem vispirms izskaidroja šī sarežģītā procesa būtību, nepieciešamību,  norādīja uz atbildību, ar kādu šķirošanas uzkalna darbiniekiem jāpilda savi pienākumi. Pēc tam skolēniem bija iespēja uzkāpt šķirošanas uzkalna tornī un šo procesu  pavērot no augšas.

Dodoties tālāk, pa ceļam uz  SIA “Ritošā sastāva serviss” Lokomotīvju remonta centru, skolēni iegriezās SIA “LDZ apsardze” Daugavpils apsardzes grupas lokālajā centrā, kur atrodas arī videonovērošanas monitori. Šeit skolēnus uzņēma Daugavpils apsardzes grupas vadītājs Viktors SARDIKO, kurš pastāstīja par uzņēmuma darba ikdienu, tāpat arī iepazīstināja ar mūsdienu tehnoloģijām, kas palīdz novērot apsargājamos objektus.

Nu klāt arī piektais objekts - SIA “Ritošā sastāva serviss” Lokomotīvju remonta centrs. Ekskursijas laikā kvalitātes vadības sistēmas speciālists Vitālijs KOKINS iepazīstināja skolēnus ar ražošanas procesu – parādīja, kā tiek veikts lokomotīvju kapitālais remonts un tekošā remonta darbi.  Skolēni ar lielu prieku izmantoja iespēju iepazīt lokomotīvi un iekāpt mašīnista kabīnē.

Ekskursijas noslēdzošajā posmā SIA “LDZ CARGO” skolēnus uzņēma datora administrators Vasilijs ALIMOVS un deva iespēju izmēģināt virtuālo trenažieri, kas imitē mašīnista vadības pulti un ļauj iejusties mašīnista lomā. Drosmīgākajiem tika dota iespēja izvēlēties maršrutu, laika apstākļus, vilciena svaru, vagonu skaitu, un atbildīgais brauciens varēja sākties! Kad tika sasniegts ātrums 70 km/h, tika pielietota pēkšņā bremzēšana, lai skolēni noskaidrotu, cik tad ir garš vilciena bremzēšanas ceļš, un saprastu, ka vilciens nevar strauji nobremzēt un arī manevrēt, lai apbrauktu tos, kas atrodas uz sliedēm.

Noslēgumā LDZ Mācību centra darbinieki skolēniem sarīkoja viktorīnu ar jautājumiem par LDZ darbību un drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā. Tādā veidā vēlreiz atgādinot, kā pareizi šķērsot sliežu ceļus un kā pareizi uzvesties dzelzceļa tuvumā. Aktīvākie viktorīnas dalībnieki saņēma arī LDZ sarūpētos suvenīrus. 

Nevar noliegt, ka skolēni ekskursijas noslēgumā bija noguruši, bet emociju pārpildīti, apmierināti ar iegūto informāciju un jaunajām zināšanām. Viņi sirsnīgi pateicās visiem LDZ darbiniekiem par jauko dienu uzņēmumā Latvijas dzelzceļš.