P O T C P S S
 
 
 
 
3
 
4
 
5
 
6
 
 
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
 
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
 
 
30
 
31
 
 
 

Pieteikties jaunumiem

Lai saņemtu VAS "Latvijas dzelzceļš" Profesionālās tālākizglītības iestādes "LDZ Mācību centrs" ikmēneša jaunumus, ievadiet savu e-pasta adresi:

Jaunumi

LDZ Mācību centrs Daugavpilī uzņem Atvērto durvju dienas pasākuma interesentus

Atvērto durvju nedēļas ietvaros 13.aprīlī uzņēmums “Latvijas dzelzceļš” Daugavpilī aicināja ciemos Latgales reģiona skolēnus. Lai tuvāk iepazītu koncerna Latvijas dzelzceļš (LDz) darbību un  nekļūdītos savas nākotnes profesijas izvēlē, šogad LDz uzņēmumu apmeklēt bija  nolēmuši Daugavpils 9.vidusskolas 8.klases skolēni.

Jaunieši pulcējas VAS “Latvijas dzelzceļš” Profesionālās  tālākizglītības iestādē  “LDZ Mācību centrs”. Šeit viņus uzņēma LDZ Mācību centra vecākā mācību koordinētāja Ināra MIEZE un sniedza informāciju par LDz struktūru, darbības veidiem, dzelzceļa pamatprofesijām, par uzņēmuma sasniegumiem un iespējām, ko tas sniedz saviem darbiniekiem, par iespējām apgūt dzelzceļa specialitātes. Par cik drošība ir viena no LDz pamatvērtībām un prioritātēm, vecākā mācību koordinētāja I.MIEZE atgādināja skolēniem, ka dzelzceļš ir paaugstinātas bīstamības zona, un visi kopīgi pārrunāja, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā, un noskatījās arī videoklipus.

Atvērto durvju dienas pirmās daļas noslēgumā I.MIEZE novadīja skolēniem nelielu konkursu, kura jautājumi bija saistīti ar LDz darbību  un pareizas un drošas uzvedības ievērošanu dzelzceļa tuvumā. Skolēni darbojās ļoti aktīvi un atraktīvi, labākie atbilžu sniedzēji saņēma arī balvas.

Savukārt dienas turpinājumā  jaunieši devās ekskursijā uz SIA Ritošā sastāva serviss Lokomotīvju remonta centru Daugavpilī (RSSL). Ekskursijas laikā RSSL kvalitātes vadības sistēmas speciālists Vitālijs KOKINS iepazīstināja jauniešus ar ražošanas procesu – parādīja, kā tiek veikts lokomotīvju kapitālais remonts, tekošā remonta darbi un lokomotīvju tehniskā apkope pirms darbu uzsākšanas.  Skolēni ar lielu prieku izmantoja iespēju iepazīt lokomotīvi un aktīvi uzdeva viņiem interesējošos jautājumus, piemēram, cik cilindru darbojas lokomotīves dzinējā, cik daudz dīzeļdegvielas nepieciešams lokomotīves uzpildīšanai u.c. Jaunieši bija apmierināti ar iegūto informāciju, jaunajām zināšanām un pārsteigti par iespējām, ko sniedz LDz uzņēmums saviem darbiniekiem. Skolēni  sirsnīgi pateicās par LDz sarūpētajiem suvenīriem.